Вернуться назад
Акне, що бажано знати

Причини висипань і догляд за проблемною шкірою: коли проблеми - на обличчя.

У боротьбі за красиву і здорову шкіру обличчя гарні далеко не всі кошти. Багато хто віддає перевагу застосовувати «зовнішні» методи - від розрекламованих кремів і очищають тоніків до складної маскування прищів косметикою і косметичних процедур. Але рано чи пізно настає момент відчаю, та сама критична точка, коли необхідно визнати: навіть дорогі креми і процедури приносять лише тимчасовий ефект ...

Причини проблемної шкіри

Висипання на шкірі не так вже й часто стають наслідком зовнішніх впливів, адже природний покрив тіла володіє власними потужними механізмами захисту від загроз навколишнього середовища. А ось протистояти внутрішнім проблемам шкірі набагато складніше, адже з цього боку вона не очікує «нападів». Саме такі глибинні неполадки в роботі організму часто стають справжньою причиною недосконалостей шкіри, через які її прийнято називати «проблемної». І якщо до 20 років існує стандартна відмовка - «це підліткове, пройде», то в старшому віці постійні висипання на шкірі говорять про проблеми зі здоров'ям.

Гормональні збої

Найбільш яскравий приклад - підліткові прищі, що виникають внаслідок розвитку і становлення гормональної системи. Сюди ж відносяться прояви висипань в передменструальний період у жінок. У старшому віці при усталеному гормональному фоні проблемна шкіра може бути наслідком підвищеного рівня тестостерону.

Зниження місцевого імунітету

Шкіряний покрив складається в тому числі з власних імунних клітин, так званих клітин Лангерганса. Порушити їх функції можуть як зовнішні чинники - УФ-випромінювання, косметичні засоби, так і внутрішні, що виникають внаслідок частих стресів, шкідливих звичок або порушення правил харчування.

Порушення функцій шлунково-кишкового тракту (ШКТ) і неправильне харчування

Неполадки в механізмі шлунково-кишкового тракту можуть стати причиною інтоксикації організму. Збої в роботі кишечника або шлунка сприяють «застою» неперетравленої їжі, яка в свою чергу стає справжньою отрутою для організму, перетворюючись в токсини. Шкіра виконує функцію виділення, а це значить, що розбиратися з проблемами шлунково-кишкового тракту в тому числі належить і їй. Але на подібні навантаження орган не розрахований, тому протоки шкіри виявляються забитими шкідливими речовинами, внаслідок чого на ній і утворюються осередки запалень.

Лікарські препарати та мазі

При легкому ступені вираженості висипу буває досить регулярних вмивання з щадними антибактеріальними засобами. У більш важких випадках проблемної шкіри можна використовувати зовнішні засоби догляду з лікарськими добавками, наприклад, саліцилової кислотою або бензоілпероксідом. При гормональну природу висипань у дорослих жінок можуть призначити спеціальний курс терапії оральними контрацептівамі- таке лікування проходить строго за призначенням лікаря. У важких випадках може знадобитися терапія із застосуванням антибіотиків в поєднанні з іншими методами лікування, щоб уникнути виникнення стійкості шкірних запалень до ліків. Якщо проблемна шкіра - це результат алергічної реакції організму, то слід припинити дію алергену, також у багатьох випадках показано прийняття антигістамінних препаратів і зовнішніх стероїдних і нестероїдних мазей.

Задати питання