Вернуться назад
Фурункульоз: причини виникнення та лікування

Фурункульоз - це гострий гнійно-некротичний процес на шкірі. Органами-мішенями є волосяні фолікули, сальні залози. Захворювання відрізняється хвилеподібним перебігом. При зниженні імунного захисту починається рецидив, при нормалізації - процес стихає. Код захворювання по МКБ-10 L02.8.

Причини виникнення фурункульозу


Причини фурункульозу - це розмноження умовно-патогенної і патогенної флори. У бакпосіві виділень виявляють стафілокок, піобактеріі, стрептококи.
Провокуючі фактори:

 1. Будь-які захворювання, що сприяють зниженню рівня імунного захисту - бактеріальні, вірусні інфекції, грибкові або глистяні інвазії, онкопатології.

 2. Стан після травми, операції, використання препаратів хіміотерапії, імуносупресорів, стероїдів, радіооблученія.

 3. Імунодефіцити - ендокринологічні захворювання, ВІЛ, СНІД, гепатит С і B. Вагітність також може бути причиною розвитку гнійного процесу на шкірних покривах.

 4. Травми шкіри, порушення правил гігієни, тертя одягом.

Основні симптоми і стадії фурункульозу

Симптоми фурункульозу залежать від стадії гнійно-некротичного процесу. Виділяють 3 періоди захворювання:

 1. Утворення інфільтрату - шкіра навколо ураженого фолікула починається свербіти, виникає біль, гіперемія суміжних тканин. У важких випадках температура піднімається до піретичних значень. У шкірі прощупується ущільнення.

 2. Гнійно-некротична - освіту білої верхівки. Потім відбувається розплавлення верхнього шару шкіри, відходження гнійних мас. Біль стихає, стан нормалізується.

 3. Загоєння - виділення гною припиняється. Рана очищається, починається процес епітелізації.

Який лікар лікує фурункули? На початковому етапі (перший період) зверніться до дерматолога. На гнійно-некротичному етапі - до хірурга для розтину фурункула. При частому загостренні рекомендовані консультації гінеколога, ендокринолога, андролога або інфекціоніста.

 

Лікування і профілактика фурункулеза

Чим лікувати фурункульоз, методику ведення пацієнта визначає лікар.
Етапи терапії запалення на шкірі:

 1. Виявлення причини захворювання.

 2. Придушення бактеріальної флори. Препарати для лікування фурункульозу підбираються індивідуально.

 3. Терапія основного патологічного процесу, нормалізація гормонального фону.

 4. Профілактика фурункулів, нормалізація імунного статусу людини.

Лікування фурункулів проводиться за допомогою антибіотиків, фізіотерапії, прийому засобів для поліпшення місцевого імунітету, включаючи продукт «Акневак» від чеської компанії БІОВЕТ.
Акневак сприяє пригніченню патогенної флори, активізації захисних функцій шкіри. Його приймають по схемі, складеній лікарем, або спираючись на рекомендації виробника. Прийом тривалий, але ризик розвитку побічних ефектів мінімальний.

Акневак при лікуванні піодермії
 

Акневак містить штами 2 видів стафілокока, піобактеріі. Ці мікроорганізми відносяться до умовно-патогенної флори і мешкають на шкірних покривах.
Продукт діє за принципом вакцинотерапії. Тобто в організм потрапляє патоген, відбувається активізація клітин імунітету і придушення бактеріальної флори. Виробляється стійкий імунний захист.

Переваги препарату Акневак:
• безпека - використання інактивованої патогена;
• ефективність - знижує частоту використання антибіотикотерапії;
• простота прийому - 1 капсула 1 раз на добу натщесерце;
• мінімум навантаження на систему імунітету - курс складається з 3 епізодів по 10 днів з перервою в 20 днів.
Акневак пройшов сертифікацію, дослідження з безпеки та ефективності. Тому він реалізується через аптеки. Список найближчих аптек, де можна купити Акневак, ви можете дізнатися на нашому сайті.

Лікування акне - процес тривалий. Важливо пройти обстеження, виявити причину захворювання, позбутися від патогенної флори, відновити захисні сили організму. У цьому вам допоможе препарат Акневак від компанії «БІОВЕТ».

Задати питання